• Post category:Blog

Obecnie montaż klimatyzacji staje się coraz bardziej popularny niezależnie od pomieszczeń – biuro, mieszkanie, sklepy itd. Wielu ludzi wciąż uważa, iż tego typu urządzenia bardziej szkodzą zdrowotnie niż chłodzą. Warto jednak wiedzieć, że należy właściwie korzystać z klimatyzatorów. Co to oznacza w praktyce? Jak zatem klimatyzacja wpływa na ludzi i ich zdrowie?

Montaż klimatyzacji w miejscu pracy

Montaż klimatyzacji w miejscu pracy przyczynia się do większej wydajności pracowników. Kluczowe jest, aby właściwie dopasować oraz użytkować urządzenie. Idealne warunki pracy sprzyjają przy 20-24 stopniach. Zapewniają one bowiem wygodę oraz komfort. Dostarczane powietrze z klimatyzatora jest zdrowe i świeże, a to przekłada się na większą kreatywność pracowników. Osoby posiadające zamontowaną klimatyzację w miejscu pracy nie pocą się tak szybko i jednocześnie nie tracą cennych elektrolitów zwłaszcza nawet w najbardziej upalne dni. To w przeciwnym razie mogłoby grozić problemami związanymi z koncentracją, niewłaściwym funkcjonowaniem układu nerwowego czy też nadmiernym osłabieniem.

Klimatyzator nie tylko chłodzi pomieszczenie, ale również osusza je. Obecnie na rynku występuje wiele tego typu urządzeń. Wiele modeli posiada filtr HEPA. W idealny sposób oczyszczają one powietrze z zalegających w nim pleśni, kurzu, zarodników grzybów itd. Montaż klimatyzacji stanowi idealne rozwiązane szczególnie wtedy, kiedy otwieranie okien jest uciążliwe bądź niewykonywalne w różnych pomieszczeniach.

Klimatyzacja i jej wpływ na zdrowie w domu

Klimatyzacja jest coraz częściej montowana także w domach lub mieszkaniach. Na to rozwiązanie dużo osób decyduje się przed sezonem letnim. Wiele firm dostępnych na polskim rynku oferuje zarówno montaż jak i serwis klimatyzacji. Jak zatem klimatyzacja wpływa na ludzkie zdrowie?

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, jeśli klimatyzacja jest odpowiednio zamontowana i regularnie serwisowana według  zaleceń, sprzyja ona naszemu zdrowiu. W takim pomieszczeniu wilgotność wynosi około 50%, a to hamuje wzrost kurzu i pyłów. Zmianę na lepsze odczują zwłaszcza alergicy.

Filtry odgrywają kluczową rolę w aspekcie zdrowotnym. Niewątpliwe jest, iż ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Później jest ono lepszej jakości, a my możemy zdrowiej oddychać.

Jak właściwie korzystać z klimatyzacji?

Klimatyzacja wywoła zatem jakiekolwiek niekorzystne dla nas zjawiska tylko wtedy, kiedy będzie ona niewłaściwie korzystana bez dostosowywania się do wskazanych zaleceń przez producenta albo przez powstałe błędy podczas serwisowania. Dbając wzajemnie o swoje zdrowie zaleca się, żeby zawierzyć ekspertom oraz dokonywać wymaganych przeglądów i serwisów wyłącznie w renomowanych firmach, które na co dzień zajmują się klimatyzatorami.

montaż klimatyzacji w biurze

Montaż i serwis klimatyzacji – podsumowanie

Montaż i serwis klimatyzacji poprawia jakość naszego życia. Jeśli klimatyzacja będzie właściwie odgrzybiana przez doświadczonych fachowców to korzystnie wpłynie ona na nasze zdrowie czy też samopoczucie. Praca w wysokich temperaturach nie wpływa pozytywnie na pracowników. Wiele osób może uważać, że klimatyzacja wywołuje różne infekcje, wysusza oczy i gardło itd. Nie jest to możliwe, kiedy urządzenie pochodzi wyłącznie od sprawdzonego producenta i jest odpowiednio zamontowana, a następnie serwisowana. Obecnie nowoczesne klimatyzatory w mniejszym stopniu wywołują powiększającą się dziurę ozonową. Takie modele są również bardziej energooszczędne.

Szukasz sprawdzonej firmy do montażu i serwisu klimatyzacji? Zapraszamy:
Unimar – Montaż i Serwis Klimatyzacji