• Post category:Blog

Serwis klimatyzacji oferuje usługi związane z poprawnym i bezawaryjnym działaniem systemu, jednocześnie zapewniając świeże i wolne od zanieczyszczeń powietrze w pomieszczeniu, które jest klimatyzowane. Montaż klimatyzacji to dopiero początek. Niezwykle ważną rolę odgrywa regularne serwisowanie jej. Warto wiedzieć, dlaczego nie wolno bagatelizować tej czynności.

Dlaczego ważny jest serwis klimatyzacji?

Niewątpliwe jest, iż nie ma pomieszczenia, w którym nie występowałyby jakiekolwiek zanieczyszczenia. Klimatyzacja może poprawić jakość powietrza, jeśli będzie ona utrzymana w odpowiednim stanie.

Serwis klimatyzacji w domu i serwis klimatyzacji w biurze polega przede wszystkim na sprawdzeniu funkcji urządzenia. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, na ile jest szczelny układ chłodniczy. Jeśli będzie taka konieczność to trzeba uzupełnić czynnik. Serwisowanie klimatyzacji polega także na dokładnym sprawdzeniu elementów elektrycznych systemu oraz układu odprowadzenia skroplin. Przy okazji należy oczyścić wewnętrze i zewnętrzne jednostki wraz ze skraplaczem jednostki zewnętrznej. Chcąc cieszyć się czystym powietrzem, trzeba odgrzybić oraz dezynfekować parownik wewnętrznej jednostki.

Serwis klimatyzacji w biurze i w domu trzeba wykonać dwa razy w ciągu roku. Zaleca się zlecenie tej czynności częściej, jeśli w danym pomieszczeniu występują specyficzne warunki i większe zanieczyszczenie powietrza, jak np. w sklepie.

montaż klimatyzacji Unimar

Montaż klimatyzacji w domu i w biurze – kiedy może być konieczny?

Montaż klimatyzacji w domu jest szczególnie zalecany, kiedy znajdują się w nim osoby zmagające się z chorobami kardiologicznymi i oddechowymi bądź wykazują pewne skłonności do alergii.

Klimatyzacja podtrzymuje wskazaną temperaturę. Przykładowo, w sezonie przejściowym ciągłe grzanie nie będzie konieczne. Klimatyzator zapewni zatem dany poziom wilgotności, co przełoży się na lepszą jakość snu oraz komfort życia.

Montaż klimatyzacji w biurze to w dzisiejszych czasach popularny temat. Pomimo tego, że prawne przepisy nie uwzględniają konkretnej temperatury jaka powinna być w pomieszczeniu, w którym pracuje się to musi być ona optymalna względem wykonywanego zawodu. W biurze średnio wynosi ona około 20 stopni.

Klimatyzacja w biurze pomaga zapobiec gromadzeniu się zbyt dużej ilości ciepła wewnątrz budynku. Dzięki niej można pracować w komfortowych warunkach niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.

Serwis klimatyzacji w domu i w biurze – zalety

Serwis klimatyzacji w domu i w biurze jest niezwykle ważny z wielu powodów. Nie wolno ignorować wytycznych zleconych przez producenta, dlatego że wpłynie to na utratę gwarancji. Klimatyzacja funkcjonuje nawet przez okres kilku lat! Serwis klimatyzacji w biurze czy też w domu zabezpiecza przed awariami, dzięki czemu używanie klimatyzacji będzie dłuższe, tańsze i przede wszystkim wydajniejsze.

Serwis klimatyzacji to wpływ na ludzkie zdrowie. Wewnątrz biurowej czy też domowej klimatyzacji gromadzą się szkodliwe grzyby, pleśnie i kurz oraz brud. Przyczyniają się one m.in. do wystąpienia chorób związanych z układem oddechowym. Klimatyzator wyrzuca powietrze, w którym znajdują się bakterie i drobnoustroje.

serwis i montaż klimatyzacji

Czy serwis klimatyzacji lepiej zlecić specjalistom czy wykonać samodzielnie?

Pomimo tego, iż serwis klimatyzacji nie stanowi zbyt skomplikowanej czynności to zaleca się, aby okresowe przeglądy klimatyzatora zlecić doświadczonym w tej dziedzinie pracownikom. Zapewne oni szybciej wykryją ewentualną usterkę i natychmiast ją naprawią.

Serwis klimatyzacji w domu i biurze – podsumowanie

Serwis klimatyzacji w domu i w biurze jest bardzo ważny, aby urządzenie pełniło swoją rolę. Montaż klimatyzacji to jednak nie wszystko. Klimatyzator musi przejrzeć fachowiec, dlatego że znajdująca się w nim wilgoć na niewymienianych/nieczyszczonych filtrach wywołuje grzyby i bakterie. Serwis klimatyzacji w biurze czy też w domu to podstawa do długofalowej pracy urządzenia, w skład którego wchodzą: przeglądy techniczne, czyszczenie i odgrzybianie.

Jeżeli szukają Państwo sprawdzonej firmy z Warszawy, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą:
Unimar – Montaż Klimatyzacji